CsodaCsiga Főlap
2024. május 4.   szombat   Mónika, Flórián, Brúnó, Flóris, Fóris, Gothárd   
Főlap ·  · Chat · Távirat · Társkereső · Képeslap · Fórum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplók · BANK
Regisztráció · Kapcsolataim · Társaim ·  · Buliképek · MMS ·  · Játék · Horoszkóp · Linkek · Hirdetés · Radió

CsodaCsiga > Fórum > JĂĄtĂ©k > "Logikai egypercesek (Az elme jĂĄtĂ©kai)"
ÚJ BEÍRÁS
oldal: /1
sor: időrend:
Logikai egypercesek (Az elme jåtékai)
 59  swalcsek   válasza harmat hozzászólására (58) Nekem tetszik!
0  
2011-11-19 15:50:03 

Ez meghaladja a képességeimet.)))
Ha öt tånyérral kapott a hívatlan, az azt jelenti, hogy a måsik kettÔ is annyit kapott. Ha C. hét tånyérral vitt, S. meg nyolccal, akkor a fizetség arånyos.
Bår, az lett volna a tiszta munka, ha a hívatlan kifizette volna az egészet, és nem kellett volna oda bíró.

 58  harmat Nekem tetszik!
0  
2011-11-18 22:03:36 

Akkor jöhet a következÔ :)

A lakoma ĂĄra

Caius és Sempronius közös lakomat rendezett. Erre Caius 7, Sempronius pedig 8 tål ételt hozott.
Våratlan vendégként megérkezett Titus is, és egyenlÔen megosztottåk az ételt egymås
között A Titus åltal elfogyasztott étel 30 denarius értékÔ volt, s így Titus ezt mondta:
- A hozott ételmennyiség arånya 7:8, ebben az arånyban osztom el a pénzem. - S fizetett
Caiusnak 14. Semproniusnak pedig 16 denariust.
Sempronius tiltakozott a pénz ilyen felosztåsa ellen, és mivel tårsai nem hallgattak rå, a bírósåghoz
fordult.
Mi volt a bírósåg helyes ítélete?

 57  harmat   válasza swalcsek hozzászólására (54) Nekem tetszik!
0  
2011-11-18 21:59:09 

Igen ez a helyes vĂĄlasz.
Azaz:

A zöld kereszt
Logika Úr Ă©rvelĂ©se - arra vonatkozĂłan, hogy a homlokĂĄn levĂ” kereszt zöld - a következĂ” volt:
- A homlokomon levÔ kereszt vagy zöld, vagy fehér. Ha fehér kereszt lenne a homlokomon, akkor
a måsik két jelölt egy fehér és egy zöld keresztet låtna. De mivel mindketten intelligensek, s låtjåk,
hogy egyikĂŒk sem teszi le a kezĂ©t, csak a következĂ”t gondolhatjĂĄk: „MiĂ©rt emelte fel a mĂĄsik a kezĂ©t?
Azért, mert Ô låtott egy zöld keresztet, s mivel a harmadik homlokra rajzolt kereszt fehér, csak az én
homlokomra rajzolt zöld keresztet lĂĄthatja, vagyis a homlokomon zöld kereszt van.” S mivel mindketten
jĂł kĂ©pessĂ©gĂ”ek, ezt a következtetĂ©st pillanatok alatt vĂ©ghez tudtĂĄk volna vinni, s legalĂĄbb egyikĂŒk letette
volna a kezét.
De mindkettÔ meg mindig feltartja a kezét. Ezért a homlokomra rajzolt kereszt nem lehet fehér, így
a homlokomon a kereszt zöld.

 56  swalcsek   válasza jewellery hozzászólására (55) Nekem tetszik!
0  
2011-11-18 08:12:28 

Mintha ezt írtam volna le egyszerûbben, nem? )))))))))))

 55  jewellery Nekem tetszik!
0  
2011-11-17 22:15:28 

L Ășr 2 zöld keresztet lĂĄt
1. jelölt szintén 2 zöld keresztet låt
2. jelölt szintén két zöldet låt
Ha L Ășrnak fehĂ©r kereszt lenne a homlokĂĄn, akkor az 1. Ă©s 2. sz. jelölt lĂĄtna egy zöld Ă©s egy fehĂ©r keresztet,
amibĂ”l nem derĂŒl ki, hogy a sajĂĄt homlokukon milyen kereszt lehet, hiszen L Ășr keze is a magasban van,
mindhårman, minimum egy zöldet låtnak...
Viszont az 1. sz. jelölt, ha L Ășr homlokĂĄn fehĂ©r keresztet lĂĄtna, akkor a 2. sz. jelölt, csak az Ă” homlokĂĄn lĂĄthat zöldet.
UgyanĂ­gy vĂ©lekedik a 2. sz. jelölt is. L Ășr tudja, hogy ezt a felĂĄllĂĄst pillanatok alatt megoldottĂĄk volna Ă©s egyikĂŒk
leereszti a kezĂ©t. Mivel mindkettĂ” mĂ©g mindig felemelt kĂ©zzel ĂĄll, nyilvĂĄn lĂĄtjĂĄk L Ășr homlokĂĄn a zöldet, ami
arra a következtetĂ©sre utal, hogy L Ășr homlokĂĄn csak zöld szĂ­nĂ» kereszt lehet.

 54  swalcsek   válasza harmat hozzászólására (49) Nekem tetszik!
0  
2011-11-17 17:39:59 

Mivel lĂĄtta, hogy a mĂĄsik kettĂ”nek is zöld kereszt van a homlokĂĄn, Ă©s felemeltĂ©k a kezĂŒket, ebbĂ”l gondolhatta, hogy neki is csak zöld lehet. EzĂ©rt tette le a kezĂ©t. Nem?

 53  harmat Nekem tetszik!
0  
2011-11-17 16:07:49 

Ide mĂ©g mindig nem Ă©rkezett megoldĂĄs a feladatra... addig nem tudok Ășjat berakni... szĂłval ez ennyire nehĂ©z, vagy senki nem akar ilyet jĂĄtszani mĂĄr?

 52  jewellery Nekem tetszik!
0  
2011-10-27 21:42:03 

Bocsånatot kérek, nem ide szåntam!

 51  jewellery Nekem tetszik!
0  
2011-10-27 21:39:51 


/A>

 50  Com   válasza harmat hozzászólására (49) Nekem tetszik!
0  
2011-10-27 21:22:04 



s ha valamelyikĂŒk zöld keresztet lĂĄt, akkor kiemeli a kezĂ©t.

És lĂĄtta, hogy felraktĂĄk a kezĂŒket.


 49  harmat Nekem tetszik!
1  
2011-10-27 11:53:57 

Akkor jöhet a következĂ” :) FelkĂ©szĂŒlni, vigyĂĄzz, kĂ©sz, rajt :P

A zöld kereszt
Egy igazgatĂł titkĂĄrt keres, azonban egy nagyon ĂŒgyes Ă©s talpraesett titkĂĄrra van szĂŒksĂ©ge, s ilyet
nehéz talålni. A sok jelentkezÔbÔl hårom intelligens fiatalembert vålasztott ki. Behívatta
Ôket szobåjåba, s a következÔket mondta:
- Önök mindannyian intelligens fiatalemberek. Egy Ă©rdekes logikai gyakorlattal vĂĄlasztom
ki önök közĂŒl a legalkalmasabbat. KĂ©t kis krĂ©tadarab van a kezemben, egy zöld Ă©s egy
fehĂ©r. Lekapcsolom a villanyt, s mindegyikĂŒk homlokĂĄra az egyik krĂ©tĂĄval egy kis keresztet rajzolok. A
villany felgyĂșjtĂĄsa utĂĄn Önök megnĂ©zik a mĂĄsik kĂ©t jelölt homlokĂĄt, s ha valamelyikĂŒk zöld keresztet
lĂĄt, akkor kiemeli a kezĂ©t. Abban a pillanatban, amikor egyikĂŒk rĂĄjön, hogy a sajĂĄt homlokĂĄra milyen
színû jelet rajzoltam, leteszi a kezét. Aki elÔször teszi le a kezét, s meggyÔzÔen megmagyaråzza, miért
gondolja a homlokåra rajzolt keresztet zöldnek vagy fehérnek, az lesz az én titkårom.
Miutån mindenki megértette az utasítåsokat, az igazgató leoltotta a villanyt, s a zöld krétåval mindhårmuk
homlokĂĄra keresztet rajzolt. A villany felgyĂșjtĂĄsa utĂĄn mindhĂĄrom kĂ©z egyszerre emelkedett a
magasba, s egĂ©szen rövid idĂ” utĂĄn az egyik jelölt, Logika Úr letette a kezĂ©t.
- Nagyon ĂŒgyes - mondta az IgazgatĂł -. Ă©s milyen szĂ­nĂ» a kereszt az Ön homlokĂĄn?
- Zöld, igazgatĂł Ășr.
Honnan tudta Logika Ășr a kereszt szĂ­nĂ©t?

 48  harmat   válasza silence hozzászólására (47) Nekem tetszik!
0  
2011-10-27 11:47:58 

Jó a vålasz. Hozzåteszem nem szimpatikus, de nem én talålom ki Ôket... csak megosztom veletek :)

Egyik tizenkilenc, mĂĄsik egy hĂ­jĂĄn hĂșsz
A kådi terve nagyon szellemes, azonban nyilvån nem a végrendeletnek megfelelÔképpen jår el,
ugyanis nem a tizenkilenc ló megfelelÔ hånyadat adja az örökösöknek. Egyébként a probléma forråsa
a vĂ©grendelet, mely rossz. Ugyanis az arab nem osztja szĂ©t teljes lóållomĂĄnyĂĄt a fiĂșk között, mert valaminek
a fele, negyede Ă©s ötöde egyĂŒtt az egĂ©sznek csak 19/20-ad rĂ©sze.

 47  silence Nekem tetszik!
0  
2011-10-25 13:20:27 

Eleve az öreg nem jĂłl rendelkezett..Meg volt mĂĄr szegĂ©yn kompolyodva...Ha a tizenkilenc lovat vesszĂŒk egy "egĂ©sz" öröksĂ©gnek,, akkor annak a fele, meg a negyede meg az ötöde összeadva nem tesz ki egy egĂ©szet...
Ha meg még "vagdalni sem lehet Ôket...
Gas... :-)

 46  ic   válasza harmat hozzászólására (34) Nekem tetszik!
0  
2011-10-25 11:30:04 

Megóvnåm a farmeres lovas kérdést.
Helytelen a megoldĂĄs.
A vĂ©gĂ©n annyit keresett az ĂŒzleten mintha nem kavart volna, azaz $10
2 féle képpen lehet kiszåmolni:
60Ă©rt vette, egyenleg:
-60
70Ă©rt eladta
+10
80Ă©rt visszavette:
-70
90Ă©rt eladta:
+20
ebbÔl vissza feleségnek $10, tehåt $10 a nyereség
De a mĂĄsik szĂĄmolĂĄs se rossz:
60Ă©rt vette, 90Ă©rt eladta, a kĂŒlönbsĂ©g $30
De ebbÔl $10 a szomszéd nyeresége, $10 a feleségé, és marad $10 a manusnak

 45  harmat Nekem tetszik!
0  
2011-10-25 10:01:11 

Jön a következÔ:

Egyik tizenkilenc, mĂĄsik egy hĂ­jĂĄn hĂșsz

Az öreg arab halålån lévén, meghagyta, hogy tizenkilenc szép lovåt hårom fia örökölje.
A legidĂ”sebb fiĂș kapja lovainak felĂ©t, a közĂ©psĂ” a negyedĂ©t,
a legfiatalabb az ötödét, Mikor apjuk meghalt, a
hĂĄrom fiĂș nem tudta a vĂ©grendeletet vĂ©grehajtani, hiszen
nem våghattåk a lovakat több részre. Elhívtåk tehåt a bölcs
kådit, aki, hogy a problémåt megoldja, magåval hozott egy lovat.
Így az összesen a hĂșsz lĂł felĂ©t, azaz tĂ­zet adott a legidĂ”sebb fiĂșnak,
negyedét, azaz ötöt a középsÔnek, és ötödét, azaz négyet a
legfiatalabbnak. A maradĂ©k egyet pedig - a sajĂĄtjĂĄt - hazavitte. Így
tehĂĄt minden rendben volt a vĂ©grendelet vĂ©grehajtĂĄsa körĂŒl.
Vagy talån mégsem?

 44  harmat   válasza silence hozzászólására (42) Nekem tetszik!
0  
2011-10-25 09:53:47 

Helyes a vĂĄlasz :)

A nagy fogĂĄs
20 - 2 = 18, 18/3 = 6 halat fogott.

 43  puszi   válasza harmat hozzászólására (40) Nekem tetszik!
0  
2011-10-24 13:34:21 

szerintem is hat

 42  silence Nekem tetszik!
0  
2011-10-24 13:10:20 

amĂșgy hatot fogott....

 41  silence Nekem tetszik!
0  
2011-10-24 13:07:14 

ElÔször a Tescóba ment... A neje reményei miatt...
:-)

 40  harmat Nekem tetszik!
0  
2011-10-24 13:00:27 

A következÔ:

A nagy fogĂĄs
Egy horgåsztól megkérdezték, håny halat fogott. A talånyos felelet így hangzott:
- HĂșszat remĂ©ltem fogni, de ha hĂĄromszor annyit fogtam volna, mint amennyit tĂ©nyleg
fogtam, akkor is kettÔvel kevesebb lett volna, mint ahånyat reméltem.
Håny hallal tért haza a horgåsz?

 39  harmat   válasza csoda hozzászólására (36) Nekem tetszik!
0  
2011-10-24 12:58:40 

Helyes megfejtés :)

BanĂĄn vagy narancs?
Egy lĂ©pĂ©sben a banĂĄnok szĂĄma kettĂ”vel csökken vagy vĂĄltozatlan marad. Mivel pĂĄratlan szĂĄmĂș
banån van, mindenképpen banån marad a végén. (A narancsok szåma egy lépésben 1-gyel nÔ vagy
1-gyel csökken.)

 38  harmat   válasza csoda hozzászólására (37) Nekem tetszik!
0  
2011-10-24 12:57:29 

Pedig ez az egyszerûek közé tartozik... ha elfogynak jönnek a nehezebbek ;)

 37  csoda   válasza harmat hozzászólására (35) Nekem tetszik!
0  
2011-10-23 22:11:41 

Ez nekem nem egy perces volt.

 36  csoda   válasza harmat hozzászólására (35) Nekem tetszik!
0  
2011-10-23 22:11:29 

Hé, ez nehéz, ez komoly szåmolåst igényel!
BANÁN

 35  harmat Nekem tetszik!
0  
2011-10-22 18:40:58 

KövetkezÔ:

BanĂĄn vagy narancs?

A csodakert fĂĄin 25 banĂĄn Ă©s 30 narancs van. Egy-egy alkalommal kĂ©t gyĂŒmölcsöt veszĂŒnk
le: ha egyformĂĄkat vettĂŒnk le, akkor egy narancs nĂ” helyettĂŒk; ha kĂŒlönbözĂ”ket vettĂŒnk
le, akkor egy banĂĄn nĂ”. UtolsĂłnak milyen gyĂŒmölcs marad?

 34  harmat   válasza Com hozzászólására (32) Nekem tetszik!
0  
2011-10-22 18:39:31 

Helyes a vĂĄlasz.

A farmernek kezdetben 60 dollĂĄrja volt, a kĂ©t ĂŒzlet utĂĄn 90. 10-et visszaadott a felesĂ©gĂ©nek, keresett
tehĂĄt 20 dollĂĄrt.

 33  Com Nekem tetszik!
0  
2011-10-22 17:30:13 


Nekem 15 perc Ă©s nĂ©gyszeri elolvasĂĄs utĂĄn sem sikerĂŒlt rĂĄjönnöm, kivel jĂĄr Blake Lively a cikk alapjĂĄn.

Újabb hollywoodi szívtipróval jár Blake Lively

Blake Lively alighogy szakĂ­tott Leonardo DiCapriĂłval mĂĄris egy Ășjabb hollywoodi szĂ­vtiprĂł akadt a horgĂĄra.

A szĂ­vtiprĂł szĂ­nĂ©sz hĂłdĂ­tĂĄsainak se szeri, se szĂĄma, de most Ășgy tĂ»nik, lehorgonyzott Blake Lively mellett. A romĂĄnc Ă©rdekessĂ©ge, hogy a szĂ­nĂ©sznĂ” elĂ”zĂ”leg Leonardo DiCaprio barĂĄtnĂ”je volt, mĂ­g Ryant (hamisan) Sandra Bullockal hoztĂĄk össze. A szerelem a Zöld lĂĄmpĂĄs cĂ­mĂ» film forgatĂĄsĂĄn szövĂ”dött, Ă©s Ășgy lĂĄtszik, kiĂĄllta az idĂ” prĂłbĂĄjĂĄt. A pĂĄrt rendszeresen egyĂŒtt lĂĄtjĂĄk Hollywoodban, összebĂșjva, meghitten andalogva. A szĂ­nĂ©sznĂ”, aki A pletykafĂ©szek cĂ­mĂ» sorozatban vĂĄlt igazĂĄn ismerttĂ©, nemrĂ©g New Yorkba utazott, Ă©s a pĂĄlyaudvaron szenvedĂ©lyes csĂłkkal bĂșcsĂșzott a szerelmĂ©tĂ”l.

http://www.pink.hu/sztarok/ryan-reynolds-blake-lively-val-jar-2159302

 32  Com   válasza harmat hozzászólására (29) Nekem tetszik!
0  
2011-10-14 19:39:46 

20 dollårt. Ha a feleségének vissza kellett adnia a 10 dollårt. Ha nem kellett visszaadni akkor 30 dollårt.

 31  jewellery   válasza harmat hozzászólására (28) Nekem tetszik!
0  
2011-10-09 16:15:31 

A fenébe! itt van a kutya elåsva! Kikellett volna szåmolnom, a kér mérdöd megtétele 30 mérföldes sebességgel, mennyi idÔt vesz igénybe! Lesesett:))) mårmint nekem. Megértettem.

 30  Hetedik   válasza harmat hozzászólására (29) Nekem tetszik!
0  
2011-10-09 13:20:41 

Semmit, ha a feleségének visszaadta a kölcsönkért pénzt. :)
mintha csak nagyapĂĄmra emlĂ©keznĂ©k, az volt ilyen istenĂĄldotta ĂŒzletember! :D

oldal: /1
sor: időrend: