| 2006. szeptember 24., vasárnap |
|
 |
0 |
|
|
élk
|
Poka, 18:49
|
|
|
|
| 2006. szeptember 23., szombat |
|
 |
0 |
|
|
ha én nem irok senkise ir
|
Poka, 23:06
|
|
|
|
| 2006. szeptember 21., csütörtök |
|
 |
0 |
|
|
Csak ĂŒltĂŒnk egymĂĄs mellett kĂ©z a kĂ©zben TekintetĂŒnk kutatva jĂĄrt a messzesĂ©gben. Hogy szerettĂ©l-e nem tudom mĂĄr, Ăn szerettelek, s te velem voltĂĄl Szavaim hozzĂĄd szĂłltak, Nem mint most, mikor a csalfa holdnak. ElmentĂ©l, s Ă©n itt maradtam De nĂĄlad jĂĄrok gondolatban. Minden ĂłrĂĄt, minden percet Gyötrelem elviselnem. Ha felnĂ©zek a csillagokra, Teged latlak s rajzollak a homokba. Bolond szĂvvel arra vĂĄgyom Hogy gondolj rĂĄm barhol kelljen jarnom! De tudom, mĂĄr minden hiĂĄba S lassankĂ©nt megemeszt szerelmed hiĂĄnya!
|
Poka, 12:11
|
|
|
|
| 2006. szeptember 15., péntek |
|
 |
0 |
|
|
a közvélemény kutatåst megvolt:D csak éljen tul a csigabulit bocs lanyok:D
Kozbe meg nagy nehezen megtaltam Kemia hazidolgozatom a neten:)
|
Poka, 23:59
|
|
|
|
| 2006. szeptember 11., hétfő |
|
 |
0 |
|
|
ne harika..:(
|
Poka, 7:08
|
|
|
|
| 2006. szeptember 4., hétfő |
|
 |
0 |
|
|
Nagyon fĂŒggĂ” lettem.Internet mi mĂĄs.Ide bĂșjtam el minden elĂ”l sajna.Eljött az a pont,hogy megvĂĄltozok.A környezetembe is Ă©rzem,hogy nem lesz igy jo. Ugyanugy a közĂ©rzetem,testem lelkem sĂ©rĂŒl.ElzĂĄrtam magamat a kĂŒlvilĂĄg elĂ”l:)CsalĂĄdomat Ă©s a barĂĄtaimat elhanyagoltam,de nagyon.BocsĂĄss meg nekem akĂĄrki. NĂ”vĂ©rkĂ©m tudom,hogy olvasod imĂĄdlak.Most jövök rĂĄ dolgokra ne haragudjatok rĂĄm:( Nem megyek el sehova.Csak elsĂ” a csalĂĄd mindig.Igy mindenkinek jo lesz. Kiborult a bili nekem.IgĂ©rem mindenkinek,hogy megvĂĄltozok fĂ”led a csalĂĄdomnak mondom ezt. Nem szoktam ide leirni,de most muszĂĄj volt:) AzĂ©rt figyelek rĂĄtoko):PcsigabigĂĄk:)erika/SZIV.:)
|
Poka, 13:23
|
|
|
|
| 2006. szeptember 3., vasárnap |
|
 |
0 |
|
|
mit se ertek szavaim.:igy tonkreteszed magad.habar nincs semmikozom az eletedhez.
|
Poka, 0:41
|
|
|
|
| 2006. augusztus 24., csütörtök |
|
 |
0 |
|
|
Most mit irjak.majd lesz igyse.Talan leszek olyan boldog...talan sokat adok az a gond:P
|
Poka, 6:34
|
|
|
|
| 2006. augusztus 23., szerda |
|
 |
0 |
|
|
ĂN ELTĂVEDT UGYSE IROK SEMMIT
|
Poka, 22:05
|
|
|
|
| 2006. augusztus 22., kedd |
|
 |
0 |
|
|
én sose ertem meg a noket.
|
Poka, 18:08
|
|
|
|
| 2006. augusztus 5., szombat |
|
 |
0 |
|
|
______DELETE____________
|
Poka, 18:37
|
|
|
|
| 2006. július 24., hétfő |
|
 |
0 |
|
|
:( szeretnem erezni illatod,kozerzeted,szivedet.mindig és mindig.
|
Poka, 8:14
|
|
|
Barika tÔled lopiztam bocsika:)/SZIV köszke Vålasszunk egy csillagot
Megismertelek, szerelmet hoztĂĄl a szĂvemnek! VĂ©gre Ă©rezhetem, valaki fontos lehet nekem. SzĂvembe zĂĄrtalak, ahogy meglĂĄttalak, rĂ©g vĂĄrtalak! LĂĄtod Ășgy indult minden, akĂĄr a filmeken. Igen!
Van olyan pillanat, hogy tåvol Vagy és ez rossz nekem. Hiånyod könnyeket fakaszt a lelkemben.
HĂĄt vĂĄlasszunk egy csillagot, ha rĂĄnĂ©zĂŒnk, egymĂĄsra gondolunk! SĂrni nem szabad, csak a szĂ©prĂ”l ĂĄlmodunk! HĂĄt vĂĄlasszunk egy csillagot, ha rĂĄnĂ©zĂŒnk, egymĂĄsra gondolunk! SĂrni nem szabad, csak a szĂ©prĂ”l ĂĄlmodunk!
Melletted ébredek, ezerszer elképzeltem mår! Végre megtehetem, egy egész életen åt. Minden nap låthatom, vårhatom, megtalålhatom. Szåz csillag vezessen hozzåm Kedvesem!
Van olyan pillanat, hogy tåvol Vagy és ez rossz nekem. Hiånyod könnyeket fakaszt a lelkemben.
HĂĄt vĂĄlasszunk egy csillagot, ha rĂĄnĂ©zĂŒnk, egymĂĄsra gondolunk! SĂrni nem szabad, csak a szĂ©prĂ”l ĂĄlmodunk! HĂĄt vĂĄlasszunk egy csillagot, ha rĂĄnĂ©zĂŒnk, egymĂĄsra gondolunk! SĂrni nem szabad, csak a szĂ©prĂ”l ĂĄlmodunk!
Van olyan pillanat, hogy tåvol Vagy és ez rossz nekem. Hiånyod könnyeket fakaszt a lelkemben.
HĂĄt vĂĄlasszunk egy csillagot, ha rĂĄnĂ©zĂŒnk, egymĂĄsra gondolunk! SĂrni nem szabad, csak a szĂ©prĂ”l ĂĄlmodunk!
|
Poka, 7:34
|
|
|
|
| 2006. július 23., vasárnap |
|
 |
0 |
|
|
Rony : Csillag vagy nékem
Ha azt mondanĂĄm, most is gondolok rĂĄd, ugye nem hinnĂ©d el nekem. Ha azt mondanĂĄm, gyere, bĂșjj most hozzĂĄm, vajon megtennĂ©d-e kedvesem.
Vannak dolgok a földön, miket ĂșjraĂ©lnĂ©k szĂvesen, Ă©s ha rajtam mĂșlna Ășjra meg Ășjra csak te lennĂ©l velem.
2x : Csillag vagy nĂ©kem, mely szĂĄll fenn az Ă©gen, oly vonzĂł a fĂ©nyed, mit nem Ă©rek el. Ălmomban lĂĄtlak Ă©s mindennap vĂĄrlak, mert amĂg Ă©lek, nekem csillag leszel.
TalĂĄn emlĂ©kszel mĂ©g, milyen zord volt a tĂ©l, mĂ©gis forrĂł volt sok Ă©jszakĂĄnk. AztĂĄn eljött a nyĂĄr, Ă©s ez most is Ășgy fĂĄj, hiszen akkor volt a bĂșcsĂșzĂĄs.
Vannak dolgok a földön, miket ĂșjraĂ©lnĂ©k szĂvesen, Ă©s ha rajtam mĂșlna Ășjra meg Ășjra csak te lennĂ©l velem.
2x : Csillag vagy nĂ©kem, mely szĂĄll fenn az Ă©gen, oly vonzĂł a fĂ©nyed, mit nem Ă©rek el. Ălmomban lĂĄtlak Ă©s mindennap vĂĄrlak, mert amĂg Ă©lek, nekem csillag leszel.
Vannak dolgok a földön, miket ĂșjraĂ©lnĂ©k szĂvesen, Ă©s ha rajtam mĂșlna, Ășjra meg Ășjra csak te lennĂ©l velem.
|
Poka, 16:01
|
|
|
A McDonald`s® HĂres ZsĂrban SĂŒlt HasĂĄbburgonyĂĄja
KĂŒlönleges Eszközök OlajsĂŒtĂ” HasĂĄbburgonya SzeletelĂ” (vagy tĂŒrelem a krumpli szeletelĂ©shez)
HozzĂĄvalĂłk: 2 nagy Idahoi vörösesbarna burgonya 1/4 csĂ©sze cukor 2 evĂ”kanĂĄl kukoricaszirup (ĂteladalĂ©k: izocukor– „HFCS–High Fruitos Corn Sirup” magas fruktĂłz tartalmĂș kukoricaszirup. Ha boltban nem kaphatĂł kukoricaszirup: 1 csĂ©szĂ©nyihez, hasznĂĄlj 1 1/4 csĂ©sze kristĂĄlycukrot, Ă©s 1/4 csĂ©sze folyadĂ©kot (hasznĂĄld a receptben kĂ©rt folyadĂ©kot). 1½-2 csĂ©sze forrĂł vĂz 6 csĂ©sze Crisco® fĂ”zĂ”margarin „Crisco® shortening” 1/4 csĂ©sze marhahĂșszsĂr (vagy tedd fĂ©lre a zsĂrt a korĂĄbban sĂŒlt hamburgerekrĂ”l) sĂł
A hasĂĄbburgonya elĂ”kĂ©szĂtĂ©se
HĂĄmozd meg a krumplikat. Egy nagy keverĂ”edĂ©nyben vegyĂts cukrot, kukoricaszirupot Ă©s forrĂł vizet. GyĂ”zĂ”dj meg rĂłla, hogy a cukor elolvadt. HasĂĄbburgonya szeletelĂ”t hasznĂĄlva, vĂĄgd fel a meghĂĄmozott krumplikat szalmakrumplivĂĄ. A burgonyahasĂĄboknak 1/4 * 1/4 hĂŒvelyk vastagnak kell lennie, Ă©s kb. 4 – 6 hĂŒvelyk hosszĂșnak. (KĂ©ssel is el lehet kĂ©szĂteni, de nagyon sok vele a munka) Helyezd a szalmakrumplit a cukros-vizes edĂ©nybe, Ă©s tedd hĂ»tĂ”be. Hagyd ĂĄzni kb. 30 percet. AmĂg ĂĄtitatĂłdnak, rakd a fĂ”zĂ”margarint az olajsĂŒtĂ”be. Tekerd fel a hĂ”mĂ©rsĂ©kletet „Maximumra”. A fĂ”zĂ”margarinnak nagyon sok idĂ” kell, hogy elĂ”melegedjen. VĂ©gĂŒl is cseppfolyĂłssĂĄ fog vĂĄlni. MiutĂĄn felolvadt Ă©s legalĂĄbb 375 °C –os, szĂĄrĂtsd meg a krumplikat Ă©s öntsd Ă”ket az olajsĂŒtĂ”be (lĂ©gy Ăłvatos, rendkĂvĂŒl forrĂł lesz). 1 - 1½ perc utĂĄn, vedd ki a krumplit a sĂŒtĂ”bĂ”l Ă©s rakd egy szalvĂ©tĂĄval/ papĂrtörlĂ”vel bĂ©lelt tĂĄlba, tĂĄnyĂ©rra. Majd hagyd hĂ»lni 8, 10 percet a hĂ»tĂ”szekrĂ©nyben. Mialatt hĂ»lnek, add a zsĂrt vagy a marhahĂșs pecsenyezsĂrt a forrĂł fĂ”zĂ”margarinhoz. Ăjra tekerd a hĂ”fokot maximumra. Kavard a zsĂrt, amĂg beleolvad az olajba. Egybe fog olvadni a kettĂ”. MiutĂĄn az olajsĂŒtĂ” Ășjramelegedett 375 °C – 400 °C -ra, tedd bele a krumplit Ă©s sĂŒsd Ășjra. Ez alkalommal 5–7 percig, mĂg arany-barnĂĄk nem lesznek. AztĂĄn vedd ki Ă©s tedd Ă”ket egy nagy edĂ©nybe. BĂ”sĂ©gesen szĂłrd meg sĂłval, majd rĂĄzd össze, hogy a sĂł egyenletesen elkeveredjen (kb. egy teĂĄskanĂĄl sĂłt ajĂĄnlok, vagy talĂĄn egy kicsivel többet). ForrĂłn kell felszolgĂĄlni, azonnal, amint elkĂ©szĂŒl, Ă©s Ă©lvezni az Ă©telt! A burgonyĂĄk mĂ©retĂ©tĂ”l fĂŒggĂ”en, ez a recept kb. 2 közepes mĂ©retĂ» adagot ad. KĂŒlönleges Jegyzetek
Jegyzet¹ ***** Ha több krumplit akarsz, kĂ©tszerezd meg a hozzĂĄvalĂłkat --- de NE duplĂĄzd a sĂŒtĂ”olajt. Csak kĂ©szĂtsd Ă”ket adagokban, hozzĂĄadva kb. 1/4 csĂ©sze fĂ”zĂ”margarint Ă©s egy evĂ”kanĂĄl zsĂrt a mĂĄsodik sĂŒtĂ©shez. Jegyzet² ***** Ha vagy egy perc sĂŒtĂ©s utĂĄn kivesszĂŒk, majd visszatesszĂŒk a krumplit az olajba, Ășgy tĂ»nhet, hogy ez egy nagy farba rĂșgĂĄs, de csak azĂ©rt, mert az is. De ez egy fontos „elĂ”sĂŒtĂ©si” lĂ©pĂ©s, ami szĂŒksĂ©ges, hogy kihozzuk azt a nagyszerĂ» Ăzt. Jegyzet³ ***** Egy egyszerĂ»bb McDonald`s szalmakrumpli mĂĄsolatĂ©rt, hasznĂĄlhatod a fagyasztott, elĂ”szeletelt Ore-Ida® hasĂĄbburgonyĂĄt. Csak sĂŒsd meg ugyanĂșgy a fĂ”zĂ”margarin Ă©s zsĂr keverĂ©kben, kihagyva az „elĂ”sĂŒtĂ©si” eljĂĄrĂĄst. SĂŒsd -mĂ©g fagyott ĂĄllapotĂĄban- 6-10 percig, (a mennyisĂ©gtĂ”l fĂŒggĂ”en) mĂg arany-barna nem lesz. Ezek is jĂłk, de nem olyan hibĂĄtlanok Ăzben Ă©s alkatban, mint a friss recept.
|
Poka, 9:42
|
|
|
|
| |