CsodaCsiga Flap
2024. mrcius 29.   pntek   Auguszta, Baracs, Bercel, Bertold, Bertolda, Diomd, Gerle   
Flap ·  · Chat · Tvirat · Trskeres · Kpeslap · Frum · Weblapok ·  · Levelem · Webem · Naplk · BANK
Regisztrci · Kapcsolataim · Trsaim ·  · Bulikpek · MMS ·  · Jtk · Horoszkp · Linkek · Hirdets · Radi

CsodaCsiga > Frum > KLUB > "Nem katasztrófa, csak karácsony..."
J BERS
oldal: /0
sor: idrend:
Nem katasztrófa, csak karácsony...
 28  pipiter   vlasza friendly hozzszlsra (26) Nekem tetszik!
0  
2016-12-31 14:28:01 

Köszi :)

 27  pipiter   vlasza katyi hozzszlsra (25) Nekem tetszik!
0  
2016-12-31 14:27:44 

Nem vagyok elfogult,csak szeretlek,mert olyan vagy,amilyen :)

 26  friendly   vlasza pipiter hozzszlsra (24) Nekem tetszik!
1  
2016-12-30 15:06:36 

Így igaz!

 25  katyi   vlasza pipiter hozzszlsra (24) Nekem tetszik!
1  
2016-12-30 13:59:37 

:-) Kicsit elfogult vagy velem Pipim :-)
de kösziiii :-)

 24  pipiter   vlasza katyi hozzszlsra (22) Nekem tetszik!
1  
2016-12-30 11:24:38 

Katyim aki szeret és ismer,nem így gondolja és ez a fontos :)

 23  friendly   vlasza abc20 hozzszlsra (21) Nekem tetszik!
1  
2016-12-26 10:35:21 

A giccs mindig igen érzelmes, sõt mindig a legszentebb érzéseket akarja közvetíteni, csak az a baj, hogy túlságosan könnyen juttat ezekhez az érzésekhez. Olcsón ad olyan dolgokat, amelyeket csak drágán volna szabad megszerezni

 22  katyi Nekem tetszik!
3  
2016-12-25 20:31:50 

Igazad van, giccs.....,
ahogy giccs a karácsonyi fénybe öltöztetett belváros, a sok kivilágított ablak, a Mikulásgyár... ahová az emberek adakoznak...mindenben igazad van : giccs,
vedd úgy, hogy nem Neked kívánom, nem Neked akartam vele örömet szerezni, kicsit a szürke hétköznapokat színesebbé. ünnepélyesebbé tenni!

 21  abc20   vlasza katyi hozzszlsra (20) Nekem tetszik!
0  
2016-12-25 10:01:10 

GICCS.

 20  katyi Nekem tetszik!
2  
2016-12-23 15:23:50 

https://youtu.be/03_1gzkkDLU

 19  csoda Nekem tetszik!
2  
2016-12-20 09:16:06 

Nekem ez az ünnep a pihenésé és a családé. Nincs nagy eszem-iszom,rohanás,idegeskedés és csak jelképes ajándékozás van. Nem utálom a karácsonyt,nem imádom, egyszerûen VAN. Kellemeset mindenkinek.

 18  katyi Nekem tetszik!
3  
2016-12-01 14:23:32 

Igen, tudom, hogy a Karácsony a szeretet ünnepe, és nem az ajándékozásról szól, de...... de én lehet, hogy egy kificamodott gondolkodású, vagyok, aki csak egy rossz példa, de, DE én igenis szeretek ajándékot kapni :-)
baj? miért lenne az baj, hogy látja rajtam akitõl kaptam, hogy örülök, és én is látom Rajta, hogy sikerült örömet szereznem Neki!
mert adni igenis jóóó :-) nem TV-re gondolok, vagy hasonló nagy, drága akármire, azt az ember vagy összespórolja, vagy nem, de igenis vannak kis ajándékok, amik szívbõl jönnek... és én is onnan adom, nem veszek fel OTP kölcsönt miatta, amit egész évben nyögnék, bármi is legyen az, de meglepi legyen, vagyis ajándék! :-)
én szeretnék egy olyan Karácsonyt adni a Gyerekemnek, hogy Szenteste ne lerogyjon a fa alá a fáradságtól, hanem egy befizetett Jézuskát valahol.... hogy az nem meghitt? Miért ne lenne az? a meghittséget mi visszük az Ünnepekbe, nem a hely.... nem kell okvetlenül ablakot pucolnom , ha odafagyok is, csak azért mert karácsony van, és halálra zabálni sem magam ... máskor is takarítunk, és eszünk is.... nem attól meghitt Ünnep a Karácsony.....
:-)

 17  csoda7 Nekem tetszik!
2  
2012-12-23 00:06:37 

Jujj! Tényleg nem jegyzek meg semmit! Már el is felejtettem, hogy tavaly irtam ebbe a rovatba. Egyébként tényleg katasztrófa a karácsony egyeseknek. Mondjuk nem nekem én már ebbõl is kimaradok :) De sajna a kereskedelemben az van amit com irt.
Azt kivánom mindenkinek, hogy legyen szép a világvége utáni karácsony egyre több embernek!!!

 16  Com Nekem tetszik!
2  
2012-12-22 09:35:40 

Mínusz 50 százalék, látni több bolt ablakában. Ez lenne a karácsony? 1 hónapig a kereskedõknek 50 százalékkal lesz kevesebb a profitjuk? De az év többi 11 hónapjában ennyivel csapják be minden egyes vásárlójukat.
Mennyi is az 50%? Egy farmer 6 ezertõl 16 ezerig lehet megvásárolni egy átlagos szeptemberi napon. Ennek az 50% 3-8000 forint.

Én júniustól nézegettem egy telefont, okos, ügyes, gyors, stb.
Júniustól december másodikáig 39000 és 40000 között volt az ára.
December elején gondoltam meglepem magam karácsonyra, meglepõdés az megvolt. 46900 forint ugyan az. Ez 15 százalékos emelés csak mert itt a karácsony. Hurrá.
Ma 45890 az olcsobbat.hu szerint.

Ennyit a karácsonyi leértékelésekrõl. Majd megveszem januárba sorban állás, lökdösõdés, és akció nélkül kevesebbért.

 15  csoda Nekem tetszik!
1  
2011-12-24 13:39:31 




dõõõl a faaaaaaaaaaaaa!
Nem katasztrófa csak karácsony :))

 14  csoda Nekem tetszik!
1  
2011-12-23 18:25:49 

1. Bárhol élsz, bárhol jársz,
bárhol félsz és bármi fáj,
csak egy a fontos, hinned kell
s bízni tovább.

2. Ha nincs már erõd, elhagyott téged
ha már a remény semmivé lett,
akkkor is higyj,
ne add fel, ne add fel végleg!

3. Jön majd egy új nap,
boldog új kórszak,
minden, mi rossz, eltûnik.
Boldogan élhet minden jó élet,
csak így tovább.

4. S ha néha ráérsz,
állj meg egy percre,
nézz fel az égre, mondd el mi fáj.
Megtört szíveddel, tiszta lelkeddel
mondj egy imát!
Refr.: Ave maria, áve máriá
legyen gyermeked mindenki e földön,
és a bajban te légy mindig az õrzõnk
Ave maria!

jimmy dal

 13  Com Nekem tetszik!
0  
2011-12-19 21:59:15 



Nem mi változtattuk meg az ünnepet, és õ sem változott volna magától. Üzleti érdekek alakították át, s mert ettõl meg szétfoszlott varázsa, cukormázat parancsoltak rá, hogy kaszálhassanak.

Vavyan Fable


Karácsony tájékán sokakban felmerül a vágy, hogy az ajándékozás kényszere nélkül, a tárgyak árában mért szeretet helyett milyen jó volna csak a szívünk melegét adni.

Papp Lajos


Vajon a karácsonyi kirakatban üldögélõ
bánatos macikáknak mosolyra áll
majd attól a szája
ha rájönnek
hogy a szeretet jegyében
hamarabb melegségre találnak
mint a hajléktalanok bárhol a világon?

Pethes Mária


Van a csoda... Karácsony csodája. Amire várunk. És ami teljesedik. De ez a csoda nem a színes szalagokkal átkötött dobozokban rejlik. Nem a feldíszített zöld fenyõ alatt találod. Ezt a csodát másutt kell keresni, másutt lehet megtalálni. Ez a csoda a kedves szavakban, õszinte, szívbõl jövõ kívánságokban, szeretõ érzésben érkezik. És kell ennél nagyobb ajándék? A következõ háromszázhatvanöt napban ezek kísérnek, ezek adnak erõt. Nem a csomagokban lapuló tárgyak, hanem csakis ezek. Csak ezek... Ez a karácsony csodája.

Csitáry-Hock Tamás


Anyámék minden évben vettek egy lemészárolt fenyõfát, teleaggatták villódzó villanyégõkkel, és a szegény fa ott oszladozott hetekig; egész fenyõerdõk agóniája az ember szeretetünnepe. Nem vagyunk mi barbárok? Áldozatot mutatunk be olyan hagyományok oltárán, amelyekrõl már csak homályos sejtésünk van. Libát, pulykát, malacot, bárányt, fenyõt áldozunk.

Vavyan Fable


De jó volna mindent, mindent
Elfeledni,
De jó volna játszadozó
Gyermek lenni.
Igaz hittel, gyermek szívvel
A világgal
Kibékülni,
Szeretetben üdvözülni.

Ady Endre


Az embereknek jóleshet, ha karácsony napján eszükbe jut az, aki talpra állította a bénákat, és visszaadta a vakoknak a látásukat.

Charles Dickens


Valahányszor a közeledõ karácsonyra gondoltam (...), kellemes, megbocsátó, jótékony, nyugalmas idõszakként gondoltam rá; az évnek egyetlen olyan szakaszára, mikor a férfiak és nõk egyként kitárják addig elzárt szívüket, és a sír felé tartó utazáson útitársakként gondolnak a náluk szegényebbekre, nem pedig holmi idegen fajra, amely másfelé utazik.

Charles Dickens


Sokkal értékesebb a magad alkotta ajándék. - Amíg készíted, mindig arra gondolsz, akié lesz. Nem egy pillanat csak, amíg megveszed, hanem hosszú órák, esték, amíg elkészülsz. Ezalatt beépül az ajándékba a szereteted is.

Kálnay Adél


Ünnep, oly szép a gyertya, ha ég,
A szeretet asztalánál ott ülünk mindannyian.
Hó és hideg, de a szándék meleg,
A kevés is több lesz, ha a szíved adod bele.

Edda

<object width="640"height="480"><paramname="movie"value="http://www.youtube-nocookie.com/v/j3GBmF4osF4?version=3amp;hl=hu_HU&rel=0"></param><paramname="allowFullScreen"value="true"></param><paramname="allowscriptaccess"value="always"></param><embedsrc="http://www.youtube-nocookie.com/v/j3GBmF4osF4?version=3&hl=hu_HU&rel=0"type="application/x-shockwave-flash"width="640"height="480"allowscriptaccess="always"allowfullscreen="true"></embed></object>

http://youtu.be/j3GBmF4osF4


Ünnepeld meg a karácsonyt a magad módja szerint, nekem pedig engedd meg, hogy én is a magam módja szerint ünnepeljem meg!

Charles Dickens



http://www.citatum.hu/kategoria/Karacsony

 12  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-12-12 18:42:57 

Bagira! Mindig ilyenkor eszembe jut, hogy gyerekkoromban( ezer éve) milyen széperk voltak a karácsonyok!
Sült a süti, életemben nem szoktam olyan boldog lenni, mert akkor legalább az anyuék is szereték egymást, már, ha az apu otthon volt!
Nem kell rosszra gondolni, mert az apukám mozdonyvezetõ volt, és mennie kellett!
Mi, kimentünk, hullott a hó, õrült jókat játszottunk! A hugommal és a barátainkkal! Áhítatal álltunk utána a fa alatt, a TESLA lemezjátszóból szóltak a karácsonyi dalok, és mi olyan boldogan bontottuk ki az ajándékokat, ahgyan a mai gyereke soha nem tudják! Azt gondolom, a mai srácok már tudják, mit kérjenek, nekik már nem meglepi a fa alatti ajándék!
Nekünk még minig az lesz, én tudom, hogy mit kapok, mégis annyira tudok neki örülni!

 11  Bagira Nekem tetszik!
1  
2005-12-07 21:26:52 

Életem elsõ önálló karácsony várható. Azért önálló,mert eddig mindig közel laktam a szüleimhez és náluk ültünk össze. De most messze vagyok.
Így kettesben leszünk a gyerekkel, mert Apuci önfeláldozza magát több kollégájáért és dolgozni fog.
De mindezek ellenére szeretném, ha igazi ünnepünk lenne.
Együtt fogjuk sütni a süteményeket, együtt díszítjük a fenyõfát és nagyon hangulatos lesz minden. Énekelni és furulyázni fogunk.
Karácsonyi filmeket nézünk, a szobában eszünk és igazán jó lesz.. Nagy sétára megyünk , hogy megnézzük a többi házat is. Remélem, hó fog esni és nem esõ.
Éjjel pedig jönnek az angyalok és hozzák az ajándékokat. Már feldszítettük a házat is és mivel fenyõfa nincs, az egyik tuját is. Minden fényleni fog szentestére, hogy az angyalok idetaláljanak.
Másnap reggel ébredéskor pedig ajándék bontás lesz és egésznap játszani fogunk és este újra elmegyünk és újabb házakat csodálunk meg.
26-án újabb ajándék lesz a fa alatt, hogy ne legyen nagy a zavar, hiszen, õ még csak három éves lesz.

Nekem sikerülni fog, mert nagyon akarom.
Akinek rossz emlékei vannak, annak kívánom, hogy próbáljon meg túllépni a múlton és próbáljon meg kicsit örülni más örömének.
Szeretném, ha mindenki boldog lehetne, csak egy kicsit.

 10  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-12-07 17:01:51 

Fiastyuk! Szerintem le a kalappal elõtted! Én is ezt teszem karácsonykor, nem az a lényeg nálunk, hogy ilyenkor háromszor többet kell zabálni, mint egyébként, hanem az, hogy együtt legyünk! Hogy szeressük is egymást, ez megint nem errõl szól, hiszem, amint írtam, miért ne lehetne az év minden napján szeretni a másikat?
Ám, a KARÁCSONY számomra a legszentebb ünnep! A megbékélés, a szeret, és van egy olyan hangulata, amit szavakkal nem igazán tudok kifejezni! Egyszerûen csak imádom!
Nincs sütés-fõzés dögivel, inkább különlegességek, de az fogyjon el!

 9  fiastyuk Nekem tetszik!
0  
2005-12-07 15:45:36 

Reménykedtem, hogy a legtöbb csiguszkának tényleg igazi ünnepet jelent. Nem irigyellek chris1, ha menekülnöd kell elõle! Dant is megértem. Sajna vannak fájó emlékeim nekem is. A legfájóbb - ami soha nem fog begyógyulni - hogy édesapám már nem töltheti közöttünk, velünk az ünnepet.
Amikor a gyertyagyújtáskor egymás derekát-vállát fogva állok a gyerekeimmel, és énekeljük a karácsonyi dalokat... háááát. (ráadásul István volt)

Ami a díszítést illeti, szeretem a karácsonyi terítõket (NEM a csupa-csicsa, csilli-villit), azon gyertyát, vagy kis asztalidíszt. Minden szobában van ilyen, és a gyerekeim készítik mostmár, némi segédlettel. Ilyenkor a környék szépszínû bogyót termõ bokrai bizony veszélyben vannak. Amit ajándékoznak, azt is õk készítik (rajzolják, varrják, ragasztják, festik, mikor hogy).

Mi sem sütünk sokfélét, mert tényleg értelmetlen. Gyerekkoromban bizony húszféle süti is volt. Igaz, az anyukám - mint az igazi "régi asszonyok" nem járt el dolgozni.



 8  ocska Nekem tetszik!
0  
2005-12-07 14:09:02 

Én ilyenkor megállítom az idõt, lassítok, nekem ez a legszebb ajándék.

 7  silence Nekem tetszik!
0  
2005-12-07 11:05:33 

DanMac túl kellene lépni, (lépnünk) valahogy ezen...
Tiszta lapot kellen nyitni valahogy, a keserû cseppekre oda sem figyelni...
Tudom hogy nehéz...

 6  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-12-07 08:42:38 

Csak azt tartom nagyon szomorúnak, hogy miért is nem lehet minden karácsony?
Nem lenne a sok gyûlölködés, agresszió, egymásra mutogatás! Nálunk a karácsony nem az ajándékozásról szól, hanem arról, hogy együtt van a család! Ajándékozni máskor is szoktuk egymást, amikor éppen eszünkbe jut. A fiaimat is így neveletem, és nem bántam meg!

 5  DanMac Nekem tetszik!
0  
2005-12-06 21:23:40 

A fájdalom,és az emlékek ilyenkor mindg hatalmukba keritenek szerintem idén sem lesz másképp.......most kérek elnézést ha karácskonykor nem leszek önmagam...

 4  europa Nekem tetszik!
0  
2005-12-06 21:03:22 

Szerintem ez a szeretet ünnepe. Nem az ajándékozásról kell, hogy szoljon, hanem arról, hogy szeretjük egymást. A diszítést nem viszem tulzásba, egy kiskoszorú a bejárati ajton, és egy ádventi koszorú az ebédlõasztalon, amit nem teszek el jövõre, hanem meggyujtom a gyertyákat, és karácsonyra szint teljesen leégnek. A koszorút saját kezüleg csinálom. Szoktam sütni is, bár nem sokat. Linzer, mézespuszedli, és egy torta. Volt, hogy többet sütöttem, de nincs értelme szerintem. Szenteste rántott hal krumplisalátával, a többinap irány a mamák, akik mindig készülnek, és szerettel várnak. Olyan ajándékot veszek ami nem tul drága de azért örülnek neki. Nem az a lényeg, mit adunk, hanem az, hogy hogyan adjuk. Ha szeretet van a szívünkben, akkor bármilyen ajándéknak tudunk örülni, ha szeretetbõl kapjuk.
Én azokat sajnálom a legjobban akik egyedül töltik a karácsonyt, nekik tényleg rossz, nincs kinek ajándékot adni, és nincs kitõl kapniuk.

 3  chris1 Nekem tetszik!
0  
2005-12-06 18:22:13 

hmm hogy mirol?nekem eddig se jelentett ez semmit.max annyit hogy hova tudok ellogni a kotelezo jopofi elol es hol talalunk nyitott kocsmat nehany cimbimmel.....

 2  swallow Nekem tetszik!
0  
2005-12-06 16:21:31 

Bizonyára, de szerintem elkerülte a figyelmedet, hohy ilyen topikok már vannak!
Nekem az ünnep a szeeretetrõl szól, és nem az értelmetlen pénzdobálásról. Remélem, vagyunk még páran, akik így érzünk!
Soha nem veszek ajándékba cipõt, csizmát, zoknit, pulcsit, hiszen az mindig kell! Az ajándék legyen praktikus, és úgy szoktam összeváloogatni, hogy inkább több apró, mint egy nagy valami, aminek csak egy-két napig örülnek a srácaim!

 1  fiastyuk Nekem tetszik!
0  
2005-12-06 12:53:58 

Kinek mit jelent ez az ünnep? Valóban csak arról szól ma már, hogy mennyi pénzt szórunk szét ajándékokra? Remélhetõleg nem.
Arra gondoltam, hogy megoszthatnánk az ajándékozási, ajándékkészítési, lakásdíszítési, ünnepi sütés-fõzési (stb.) praktikákat.
Lehet, hogy nem lesz haszontalan.

oldal: /0
sor: idrend: